فرمانداری سمیرم
خانه
1397/07/28 سفر پر خیر و برکت استاندار محترم به شهرستان سمیرم
سفر پر خیر و برکت استاندار محترم به شهرستان سمیرم تصمیمات مهم دکتر مهرعلیزاده برای رفع مشکلات شهرستان سمیرم
دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای اداری شهرستان سمیرم، این شهرستان را شهر جهانگیرخان قشقایی؛ افتخار حکمت و فلسفه و شهر استاد خوشنویسی جهان اسلام؛ استاد حبیب اله فضائلی و شهر 400 شهید سرافراز خواند و افزود: این شهرستان دارای مردمانی نجیب، پرتلاش، کم توقع و اصیل است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه 70 درصد تولید ناخالص شهرستان از طریق کشاورزی انجام می گیرد، اظهارداشت: خشکسالی اخیر ضربات شدیدی بر پیکره تولید شهرستان زده است.
وی با بیان اینکه مشخص نبودن نقشه راه و محدود بودن اعتبارات باعث اینگونه مسائل شده است، خواستار اجرایی شدن کلیه مصوبات این جلسه شد.
مهرعلیزاده ضمن انتقاد از عدم دوراندیشی مسئولان ذیربط استان در گذشته در زمینه پیش بینی کم آبی و خشکسالی در این شهرستان، اظهارداشت: عدم توجه مردم و مسئولین به مشکلات خشکسالی در سال های اخیر زمینه ساز این مشکلات شده است و عبارت جدید سازگاری باکم آبی به جای عبارت غلط مقابله با خشکسالی می تواند ذهن ها را متوجه واقعیت ها نماید.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه دنیا در حال خشک شدن است، اظهارداشت: خشکسالی اختصاص به ایران ندارد و جنگ آینده، جنگ آب خواهد بود و باید همه ی امکانات به نحوی بسیج شود که در راستای سازگاری با کم آبی حرکت کنیم.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه برنامه های توسعه ای علاوه بر داشتن رشد و توسعه ی مطلوب در راستای رفاه مردم باید با بهره برداری از کمترین میزان آب صورت گیرد، اظهارداشت: باید با پرداخت نیمی از هزینه ی احداث گلخانه ها؛ کشاورزی را به سمت کشت گیاهان گلخانه ای و گیاهان دارویی سوق دهیم.
وی تنش آبی شهرستان را به دو بخش آب شرب و آب کشاورزی در 3 شهر و 52 روستای شهرستان تقسیم نمود و اظهارداشت: یکی از پیشنهادات انتقال آب از چشمه ناز ونک می باشد که می تواند آب شرب 45 هزار نفر را پوشش دهد که نیازمند 40 میلیارد اعتبار است.
مهرعلیزاده افزود: پیشنهاد دوم اجرای طرح جامع انتقال آب از رودخانه ماربر برای جنوب استان است که باید در این خصوص بررسی بیشتر صورت گیرد .
استاندار اصفهان از اختصاص یک میلیارد تومان بابت تامین بذر کشت دیم و اختصاص دو میلیارد تومان برای انتقال و پمپاژ آب طرح کمه خبر داد و افزود: به منظور پروژه های آبخیزداری شهرستان سمیرم از محل توافقنامه استانداری با سازمان جنگل ها و مراتع، دوازده میلیارد تومان تخصیص خواهد یافت.
استاندار اصفهان همچنین از اختصاص اعتبار 1.5 میلیارد تومانی برای لایروبی قنوات و تامین لوله برای آبیاری باغات خبر داد و افزود: مسائل گردشگری از جمله حمایت از طرح های گردشگری الماس هشت بهشت در سد قره قاچ، طرح گردشگری ممتاز جهرمی در پادنای علیا و همچنین تجهیز زیرساخت های اولیه صنعت گردشگری و مناطق نمونه گردشگری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سی تی اسکن سمیرم خریداری شده است و باید ظرف 2 ماه آینده نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد، افزود: در خصوص تامین پزشک متخصص نیز مقرر خواهد شد از ابتدای آذر ماه تعدادی از پزشکان متخصص در شهرستات مشغول فعالیت شوند.
مهرعلیزاده ضمن بررسی نرخ بیکاری و عملکرد کارگروه اشتغال شهرستان در بخش تسهیلات فراگیر روستایی و عشایری و مباحث مربوط به راه ها و ورودی های شهرستان اظهارداشت: وام مسکن مهر تا سقف 40 میلیون تومان افزایش خواهد یافت و بمنظور اصلاح شبکه های آب روستایی نیز از کارگروه سازگاری با کم آبی، مبالغی اختصاص خواهد یافت.
محسن مهرعلیزاده در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به دلیل اینکه منافع استکبار را در کشور و منطقه با چالش مواجه کرده است همواره مورد تهاجم ناجوانمردانه قدرتهای بزرگ بوده است، تصریح کرد: همواره جنگ ها؛ توطئه ها و ترورها بر علیه جمهوری اسلامی بوده است ولی هر روز که گذشت نظام را مقاومتر و استوارتر کرد و امسال می خواهیم چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن بگیریم.
مهرعلیزاده با بیان اینکه امروز رئیس جمهور عهدشکن امریکا اعتبار کلمه دموکراسی و حتی اعتبار نظام امریکا را هم زیر سوال برده است، افزود: مقاومت ملت ایران هر روز چهره ی پلید این انسان های غیر نرمال را بهتر مشخص می کند.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: دشمنان اعلام می کنند که نظام ایران را براندازی خواهیم کرد ولی باید بدانند که آن زمان که نظام جمهوری اسلامی نهالی نوپا بود نتوانستند و امروز که تبدیل به درخت تنومندی شده است نیز نخواهند توانست و ما اطمینان داریم که پیروز خواهیم شد چرا که پیرو سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین هستیم و هیچگاه تسلیم نخواهیم شد.
شایان ذکر است در جلسه 5 ساعته شورای اداری شهرستان سمیرم پس از بحث و تبادل نظر در حوزه های مختلف و بررسی مشکلات شهرستان در زمینه های گوناگون، مجموعاً 195 میلیارد ریال برای پروژه های مختلف اختصاص یافت.
152
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شهرستان سمیرم میباشد.
Powered by DorsaPortal