دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/02/26 گردهمایی ائمه جماعات و رابطین نماز فرمانداری ها برگزار شد
گردهمایی ائمه جماعات و رابطین نماز فرمانداری ها برگزار شد
.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،گردهمایی ائمه جماعات و رابطین نماز فرمانداری ها با حضور مدیران ذیربط در استانداری اصفهان برگزار گردید.
حجت الاسلام و المسلمین رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در این گردهمایی خواستار فعال شدن، ترویج و توسعه ی فرهنگ نماز در ادارات و در سطح جامعه واهتمام بیشتر به این فریضه ی مهم شد.
مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت های خوبی در حوزه ی اقامه ی نماز پس از انقلاب تاکنون صورت گرفته است، افزود: با این وجود تا رسیدن به نقطه ی مطلوب فاصله داریم و باید جایگاه نماز برای خانواده ها و مردم شناخته شود و این شناساندن وظیفه ی حاکمیت می باشد.
وی با تاکید بر اینکه اقامه ی نماز باید بعنوان اولویت اول زندگی مردم قرار گیرد، تصریح کرد: هیچ چیز در اسلام بالاتر از نماز نیست و این امر باید در نظام و مدیران نهادینه گردد.
حجه الاسلام و المسلمین رنجبر افزود: مدیران و مسئولین باید پیش قدم در اقامه ی نماز باشند و برنامه های اقامه ی نماز در راس برنامه های مدیران قرار گیرد .
مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان نماز اول وقت، اقامه ی نماز به جماعت و در مساجد را بعنوان سه اصل اساسی در این خصوص برشمرد.
حجت الاسلام و المسلمین گرجی نیز با تاکید بر اینکه ائمه جماعات حضور در کارهای معنوی را باید لطف خداوند بدانند، افزود: خادم نماز بودن افتخار بزرگی است و این امر نباید باعث غرور و عُجب که یکی از خطرناک ترین صفت برای امام جماعت و دیگر فعالان در این بخش است، شود.
وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ نماز باید نماز بر قلب و روح و جان ما نشسته باشد، افزود: ائمه جماعت بودن عشق، اعتقاد و باور است و نه یک شغل و نگاه پرمهر ائمه جماعات می تواند افراد را نماز دوست کند.
حجت الاسلام و المسلمین گرجی به آداب نماز اشاره کرد و تصریح نمود: تدبر و توجه، حضور قلب بطوری که نماز را آخرین نماز خود بدانیم، پرهیز از بی نشاطی و نماز با عطر از جمله آداب نماز است که باید از سوی ائمه جماعات رعایت شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالحیان نیز در این گردهمایی جایگاه امامان جماعت در ادارات را به عنوان پدر معنوی دانست و اعتدال، لطافت در تبلیغ و بیان و آرامش و طمأنینه داشتن را از ویژگی های : ائمه جماعات برشمرد.
تعداد بازدید: 121
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal