دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1396/12/22 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در جلسه ای با حضور اعضای صنف کشاورزان، ائمه جمعه واعضای شوراهای بخشهای مربوطه:استاندار اصفهان در 4 ماه گذشته با تلاش وافر و تدبیر و داشتن برنامه مشخص از تمام ظرفیت های ملی خود برای حل مشکلات کشاورزان استفاده کرده است/ توزیع مبالغ در اسفند ماه  به کشاورزان مانع از پیگیری های بعدی نخواهد شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در جلسه ای با حضور اعضای صنف کشاورزان، ائمه جمعه واعضای شوراهای بخشهای مربوطه:استاندار اصفهان در 4 ماه گذشته با تلاش وافر و تدبیر و داشتن برنامه مشخص از تمام ظرفیت های ملی خود برای حل مشکلات کشاورزان استفاده کرده است/ توزیع مبالغ در اسفند ماه به کشاورزان مانع از پیگیری های بعدی نخواهد شد
محمد علی شجاعی اظهارداشت: دکتر مهرعلیزاده در 4 ماه گذشته از ظرفیت ملی خود برای تصویب طرح سازگاری با کم آبی استفاده کرده و اقدام فوریتی در خصوص پرداخت به کشاورزان مانع از پیگیری های بعدی نخواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهندس محمد علی شجاعی در جلسه پیگیری امور کشاورزان با تعدادی از نماینده کشاورزان اظهارداشت: اینکه کشاورز مشکل دارد و حق اعتراض دارد کاملا بحق است ولی یک مشکل انباشته شده یک دهه در یکی دوماه حل نمی شود ولی استاندار اصفهان با خود شرط کرده است که با پیگیری در ابتدا این مشکل و سپس سایر مشکلات استان را برطرف نماید.

شجاعی افزود: استاندار اصفهان از تمام ظرفیت های ملی خود استفاده نمود و طرحی را برای حل مشکل کم آبی استان پیشنهاد کرد که با استقبال رییس جمهور محترم و حمایت وزیر نیرو در کمتر از 10 روز به تصویب رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان به تصویب کارگروه ملی سازگاری با کم آبی اشاره کرد و افزود: وزیر نیرو بعنوان رئیس این کارگروه تعیین شد و در اولین دستورکار این کارگروه موضوع اصفهان با طرحی که با تلاش تیمی با رهبری استاندار تدوین شده بود مطرح گردید و به تصویب رسید.

محمد علی شجاعی خاطر نشان کرد: مصوبات این کارگروه به منزله مصوبات کمیسیون ها و کارگروه های دولت است و در اولین مصوبه مشکل آب و کشاورزان استان در چندین بند پذیرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان افزود: بر مبنای طرح کارگروه سازگاری با کم آبی صنایع آب بر که بخشی از آب زاینده رود را مصرف می کنند باید مابه ازاء، مبالغی را به صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان پرداخت نمایند.

محمد علی شجاعی با بیان اینکه پرداخت مبالغ به کشاورزان طبق برنامه انجام خواهد شد؛ افزود: برای حل مشکلات کشاورزان در ابتدا باید بخشی از مشکل معیشت آنان برطرف می شد و پرداخت فعلی یک کار فوریتی است و در حال حاضر تشخیص این بوده که برای امروز آنان فکری کنیم و برای برنامه های آتی برنامه های دیگری داشته باشیم.

شجاعی با بیان اینکه کشاورزان باید در کارها پابه پای مدیریت استان همراهی نمایند، افزود: کشاورزان باید اجازه دهند که برنامه ها را در چارچوب خود پیگیری نماییم و اقدامات اساسی برای رفاه کشاورزان را به انجام رسانیم.

محمدعلی شجاعی تصریح کرد: برنامه ها ی استانداری باید مرحله به مرحله پیش رود و ما وظیفه داریم زندگی کشاورز و نسل آینده آن را هم ببینیم که این دیدگاه در برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دیده می شود و در این راستا کشاورز می تواند با تغییر الگوی کشت و رفتن به سمت کشت های کم آب بر و ... شغل پایدار داشته باشد.

شجاعی با اشاره به اینکه مدیریت استان با صداقت کامل اقدامات را انجام خواهد داد، تصریح کرد: کشاورزان باید به مدیران اعتماد داشته باشند چرا که ما با تمام وجود وکیل و مدافع کشاورزان هستیم و وظیفه داریم که حق آن ها را پیگیری نماییم و از ابتدای حضور در اصفهان پیگیری احقاق حق کشاورزان بوده ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه توزیع این مبالغ مانع از پیگیری های بعدی نخواهد شد، افزود: مقرر گردید نحوه پرداخت به افراد مشمول پرداخت با هماهنگی جهاد کشاورزی و با حضور نماینده صنف کشاورزان، بخشداران، ائمه جمعه، نماینده سازمان آب منطقه ای و نماینده شوراها مشخص گردد و طبق دستور استاندار اصفهان تا پایان هفته مبلغ واریز شده به صندوق حمایت از کشاورزان به کشاورزان مشمول پرداخت خواهد شد.

تعداد بازدید: 182
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal