دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/10 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان:  370 پروژه آماده سرمایه گذاری شهرداری های استان در درگاه سرمایه گذاری بارگذاری شده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: 370 پروژه آماده سرمایه گذاری شهرداری های استان در درگاه سرمایه گذاری بارگذاری شده است
مهندس علی مقدس زاده اظهارداشت: 370 پروژه آماده سرمایه گذاری شهرداری های استان در درگاه سرمایه گذاری بارگذاری شده است که باید جهت تکمیل به بخش خصوصی واگذار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهندس علی مقدس زاده در جلسه ی جذب و سرمایه گذاری شهرداران که با حضور دکتر کوشش تبار ، مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار گردید، اظهارداشت: برای اولین بار سمت و سوی برنامه های امور شهری اصفهان به سمت استفاده از منابع مالی غیر دولتی پیش رفته است.
مقدس زاده با بیان اینکه واگذاری طرح ها به بخش خصوصی همواره مورد تاکید دولت ها بوده است، اظهارداشت : از یک دهه ی پیش دولت های توسعه یافته به حضور فعال بخش خصوصی تاکید دارند تا تصدی گری دولت ها را کم نمایند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه با واقع بینی دولت و پیش بینی تبصره 19 در قالب بودجه شرایط برای حضور بخش خصوصی فراهم شده است، افزود: در استان اصفهان کار جدیدی با این نگاه ملی در حال شکل گیری است و 370 پروژه آماده سرمایه گذاری شهرداری های استان در درگاه سرمایه گذاری بارگذاری شده است که می تواند امکان شفافیت در واگذاری پروژه ها و بوروکراسی برای دریافت مجوزهای پروژه ها را به حداقل ممکن برساند.
علی مقدس زاده اظهار امیدواری نمود که با توجه به کارهای مطالعاتی صورت گرفته و سیاست های درستی که در حوزه ی مدیریت شهری بکار گرفته شده است و همچنین تعامل خوب این حوزه با شهرداران بخش بالایی از پروژه ها بتواند برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه شهرداران علاوه بر کار جاری خود باید در جهت تفهیم ضرورت ها و باید ها و نبایدهای پروژه های شهری برای پارلمان های شهری را در دستور کار قرار دهند، افزود: امیدواریم که با استمرار حمایت های وزارت کشور بتوانیم نتایج عملیاتی این طرح ها را شاهد باشیم.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در استان اصفهان، افزود: شوراهای شهر باید با سرمایه گذاران همگام شوند چرا که اگر شوراها از حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرها استقبال نکنند نمی توانیم اعتماد بخش خصوصی را جلب نماییم.
محسن کوشش تبار با تاکید بر اینکه باید به این باور برسیم که کارآفرینان افراد ارزشمندی در جامعه هستند، افزود: این فرهنگ سازی باید از طریق صدا و سیما و آموزش و پرورش ایجاد گردد .
وی تاکید کرد: شهرداران باید این باور را در شهرها ایجاد کنند که نیازمند حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران هستیم و باید به ظرفیت های خود و بخش خصوصی تکیه کنیم.
کوشش تبار با اشاره به بخشی از محدودیت های مالی دولت در بودجه سال 98 اظهارداشت: شهرداران باید این مطالبه را از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی داشته باشند تا ردیف اعتبارات و بودجه محقق گردد.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین از شهرداران خواست مزیت نسبی شهرهای خود را برای سرمایه گذاری بشناسند و نسبت به جذب سرمایه گذاران در این خصوص اقدام کنند.
گفتنی است مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان نیز در این جلسه گزارشی از روند برنامه های جذب سرمایه گذاری این دفتر ارائه نمود.
تعداد بازدید: 246
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal