دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/07/19 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تاکید کرد:  سازمان تامین اجتماعی ملزم به اجرای ماده ی 36 قانون تامین اجتماعی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی ملزم به اجرای ماده ی 36 قانون تامین اجتماعی است
دکتر محمدعلی شجاعی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اعلام فرصت قانونی 10 روزه به سازمان تامین اجتماعی در خصوص پیگیری های لازم در خصوص اجرای ماده 36 قانون تأمین اجتماعی، اظهارداشت: پس از این مدت در صورت عدم اجرای این قانون برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، محمدعلی شجاعی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهارداشت: استان اصفهان از استان های برتر در بحث بیمه شدگان تامین اجتماعی است و مدیران این سازمان به خوبی شرایط را اداره کرده اند و هیچگونه تقاضایی مبنی بر عدم اجرای قوانین و مقررات از مدیران نمی رود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه شرایط خاص کشور تنها برای تولید کنندگان نیست، افزود: کارگران ،کارمندان و به عبارتی همه ی مردم در این شرایط سخت قرار دارند و مدیران نیز باید با درک درستی از این شرایط اقدامات ویژه ای را به انجام رسانند.
شجاعی با اشاره به ماده ی 36 قانون تامین اجتماعی اظهارداشت: در این ماده کارفرما مسئول پرداخت حق بیمه سهم خود و بیمه شده به سازمان می‌باشد و مکلف است در موقع پرداخت مزد یا حقوق و مزایا، سهم بیمه شده را کسر نموده و سهم خود را برآن افزوده و به سازمـان تأدیـه نماید.
محمد علی شجاعی اضافه کرد : براساس این قانون در صورتی که کارفرما از کسر حق بیمه سهم بیمه ‌شده خودداری کند شخصاً مسئول پرداخت آن خواهد بود و تاخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه یا عدم پرداخت آن رافع مسئولیت وتعهدات سازمان در مقابل بیمه شده نخواهد بود.
وی با بیان اینکه این قانون باید به طور کامل و طبق مقررات در سطح استان اجرایی گردد، اظهارداشت: نباید برای کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی مشکلی در خصوص ارائه ی خدمات ایجاد شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اعلام فرصت قانونی 10 روزه به سازمان تامین اجتماعی در خصوص پیگیری های لازم، اظهارداشت: در صورتی که پس از این مدت اعلام شود که این سازمان بدون ابلاغ از مسئولان کشوری مقررات را اجرایی نمی کند برخورد لازم صورت خواهد گرفت و کارگران نباید دغدغه ای در خصوص ارائه خدمات داشته باشند.
تعداد بازدید: 114
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal