دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/07/14 برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در استانداری اصفهان
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در استانداری اصفهان
جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان اظهارداشت: باید بهترین‌ها افراد مطلع و متخصص در کارگروه فضای مجازی ذیل شورای فرهنگ عمومی استان حضور یافته و فعالیت نمایند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با تاکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات مطرح شده در فضای مجازی اظهار داشت: امام سجاد علیه السلام در مناجاتی می‌فرمایند خدایا قلبم با ذکر تو زنده است و در جای دیگری نیز از هرگونه کار و شغلی غیر از طاعت الهی استغفار می‌کنند ما نیز امیدواریم در این مسیر ترسیم شده توسط بزرگان دینی حرکت نماییم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه فرهنگ عمومی کنش ها و واکنش های همگن اعضای یک جامعه نسبت به یک پدیده یا یک واقعه است، اظهار داشت: مختصات فکری، شناسنامه رفتاری و رفتارهایی که شناخته شده در جامعه است فرهنگ عمومی نامیده می‌شود.
سید محمدرضا موالی زاده از پیاده روی اربعین، گردهمایی بسیجیان کشور، برگزاری جشن نوروز، اقامه عزای اهل بیت(علیهم السلام)، حضور گسترده مردم در انتخابات و... به عنوان مولفه‌های فرهنگ عمومی یاد کرد و افزود: شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها وجود دارند و این شورا در استان‌ها و شهرستان‎های کشور به صورت منظم تشکیل جلسه می‌دهند و لازم است در این حوزه آسیب شناسی لازم صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه لازم است سرفصل‌های شورای فرهنگ عمومی کشور در هر استان بومی سازی شود، تصریح کرد: تصمیمات مهم و اثرگذاری شوراهای فرهنگ عمومی استان می‌تواند بررسی شود و لازم است مصوبات هر جلسه پایش و پیگیری شود.
موالی زاده با تاکید بر ضرورت گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی گفت: کشور ما از دیرباز مردمانی سخت کوش داشته و اکنون نیز باید روحیه سخت کوشی و کار جمعی در کشور تقویت شود تا بتوان در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) حرکت کرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به سرفصل‌های ارسالی از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور خاطرنشان کرد: لازم است با همکاری و مداقه در این سرفصل‌ها برای رشد و بالندگی فرهنگ عمومی کشور تلاش شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه به مرور مصوبات جلسه قبل پرداخت و پیرامون دستور کار کارگروه فضای مجازی توضیحاتی ارائه نمود و گفت: لازم است تولید و ساماندهی در ارائه محتوا در فضای مجازی انجام شود و به ظرفیت‌های مردمی نیز در این حوزه توجه لازم صورت پذیرد.

تعداد بازدید: 116
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal