کلاس آموزشی اصول کشاورزی حفاظتی و کشت گیاهان دارویی در شهرحنا برگزار شد

در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، دوره آموزشی مهارتی اصول کشاورزی حفاظتی و پرورش گیاهان دارویی با حضور کشاورزان، کارشناسان بیمه و کارشناسان مدیریت در محل مرکز جهاد کشاورزی برگزار گردید. ️در این کلاس مهندس جهانگیری توضیحات جامع و کاملی در رابطه با اصول کشاورزی حفاظتی(تناوب زراعی، مدیریت بقایا به عنوان پوشش دائمی […]

در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، دوره آموزشی مهارتی اصول کشاورزی حفاظتی و پرورش گیاهان دارویی با حضور کشاورزان، کارشناسان بیمه و کارشناسان مدیریت در محل مرکز جهاد کشاورزی برگزار گردید.

️در این کلاس مهندس جهانگیری توضیحات جامع و کاملی در رابطه با اصول کشاورزی حفاظتی(تناوب زراعی، مدیریت بقایا به عنوان پوشش دائمی خاک، خاک‌ورزی حفاظتی، کشت مستقیم) و همچنین اهمیت کشت حبوبات به ویژه نخود از لحاظ استفاده از بقایای گیاهی جهت تعلیف دام و نقش چشمگیر آن در سیستم‌های زراعی به عنوان جایگزین برای آیش و پایداری در تولید به خاطر کاهش مصرف کودهای ازته از طریق تثبیت نیتروژن را بیان نمود.

️در ادامه مهندس پارسائیان مطالبی کامل و مفید در مورد کاشت، داشت و برداشت گیاهان داروئی متناسب با منطقه، معرفی کشت‌های ترکیبی، اولویت بندی کشت گیاهان داروئی با توجه به کم آبی و همچنین تاریخ کاشت انواع مختلف گیاهان داروئی برای منطقه سمیرم ارائه نمود.

️در پایان این کلاس مهندس سامی توضیحاتی در رابطه با اجرای طرح جهش تولید در دیم زارها، طرح کشت قراردادی و اهمیت بیمه محصولات کشاورزی و شرایط آن و همچنین سامانه اطلاعات مکانی کشاورزی ایران(سامکا) بیان نمود .

مطالب مشابه

حذف مهر انتخابات از شناسنامه براساس قانون جدید انتخابات، رأی دهندگان با مدارک هویتی: ۱. شناسنامه ۲. کارت ملی ۳. کارت پایان خدمت ۴. گواهینامه ۵. گذرنامه می توانند رأی دهند و مهر کردن شناسنامه حذف شده است

۱ اسفند ۱۴۰۲

سخنگوی شورای نگهبان: بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند صلاحیت ۷۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس تایید شد.  

۱ اسفند ۱۴۰۲

مرحله دوم آمادگی دفاعی مدارس پسرانه شهرستان به صورت متمرکز و با اجرای نمایشگاه تسلیحات و ادوات نظامی ،برنامه شبیه ساز تیراندازی و کلاس های جنگ نرم و … در ناحیه سمیرم به مدت سه روز اجرا خواهد شد.

۱ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، اصغر هدایت در پیامی هفته سربازان گمنام را تبریک گفت. بسمه تعالی سربازان گمنام امام زمان موجب سربلندی مردم ایرانند. مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) تامین امنیت عمومی، حفاظت و حراست از کیان نظام اسلامی و پاسداری از ارزشهای ناب اسلامی و انقلابی بر عهده کسانی است که در اوج […]

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =