پیام تبریک فرماندار شهرستان سمیرم به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، اصغر هدایت فرماندار سمیرم در پیامی فرارسیدن ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است: بسمه تعالی براساس دستور قرآن کریم “و امرهم شوری بینهم”، “و شاور هم فی الامر”، شوراها از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشورهستند و شورای نگهبان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، اصغر هدایت فرماندار سمیرم در پیامی فرارسیدن ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان را تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

براساس دستور قرآن کریم “و امرهم شوری بینهم”، “و شاور هم فی الامر”، شوراها از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشورهستند و شورای نگهبان از اهم این شوراها است. شورای نگهبان تفسیر قانون اساسی ایران، نظارت بر انتخابات، و تأیید نامزدهای مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی را به عهده دارد، و همچنین «اطمینان از سازگاری قانون تصویب شده توسط مجلس شورای اسلامی با معیارهای اسلام و قانون اساسی» و یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی است که در قانون اساسی جایگاه ویژه­ ای برای آن تعریف شده است. بنابراین وظایف شورای نگهبان بر طبق اصول مختلف قانون اساسی شامل وظیفه تقنینی، تفسیری و نظارتی است. اینجانب با گرامیداشت ۲۶ تیرماه، سالروز تأسیس شورای نگهبان قانون اساسی را به مسئول و اعضای محترم دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان سمیرم تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه این عزیزان سلامتی وموفقیت روز افزون مسئلت دارم.

                                                                                      اصغر هدایت

                                                                                       فرماندار شهرستان سمیرم

مطالب مشابه

دیدار شهردار بیده، رئیس شورای شهرستان و معاونت آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با دانش آموزان مدرسه استثنایی شهر بیده

۱۸ آذر ۱۴۰۲

اطلاعیه قابل توجه کشاورزان گرامی شهرستان سمیرم: به اطلاع می‌رساند با توجه به این‌که آخرین مهلت بیمه زراعت (گندم و جو) تا پایان آذرماه می‌باشد لطفاً نسبت به بیمه محصولات خود در فرصت محدود باقیمانده اقدام نمائید. لازم به ذکر است تنها چتر حمایتی دولت در صورت وقوع خسارت به محصولات کشاورزی در اثر حوادث […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲

جلسه تسهیل گری مسکن محرومین به ریاست آقایی رئیس اداره بنیاد مسکن و با حضور کارشناسان بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد علوی در دفتر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سمیرم برگزار شد‌.

۱۸ آذر ۱۴۰۲

چهارمین جلسه شورای هیأت مذهبی شهرستان سمیرم با موضوع ایام فاطمیه و جلسه ویژه رؤسای هیأت مذهبی در حسینیه امام خمینی سمیرم برگزار شد.  

۱۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 12 =