مراتع شهرستان سمیرم دوباره طعمه حریق شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع ۲ حریق در مراتع شهرستان سمیرم و سوختن بیش از ۲۰ هکتار از مراتع و علفزارها خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم به نقل از خبرگزاری فارس، منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان از وقوع حریق در عصر […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع ۲ حریق در مراتع شهرستان سمیرم و سوختن بیش از ۲۰ هکتار از مراتع و علفزارها خبر داد.

مراتع شهرستان سمیرم دوباره طعمه حریق شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم به نقل از خبرگزاری فارس، منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان از وقوع حریق در عصر روز گذشته شنبه در مرتع و علفزارهای کنگان بخش پادنای علیای شهرستان سمیرم خبر داد و اظهار داشت: این حریق پس از یک ساعت و نیم تلاش یگان حفاظت از منابع طبیعی و همکاری و تلاش گروه‌های محلی مهار شد.

وی با بیان اینکه آتش که همزمان در چند نقطه مرتع زبانه کشیده بود مهار و کنترل شد، افزود: در اثر این حادثه ۱۰ و نیم هکتار از مرتع در آتش سوخت و خسارت دید.

شیشه‌فروش با بیان اینکه بی‌احتیاطی و عوامل انسانی از علل اولیه حریق گزارش شد، گفت: مقرر شد از طریق اداره منابع طبیعی ضمن بررسی دقیق و علت‌یابی موضوع پیگیری لازم در برخورد قانونی با عوامل احتمالی بروز حریق به عمل آید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در روز جمعه نیز ۱۰ هکتار از مراتع عشایری دکانی بخش پادنای علیای شهرستان سمیرم طعمه حریق شد، بیان کرد: ارایه آموزش‌های کاربردی و هشدار برای پیشگیری از روشن کردن آتش در پوشش‌های گیاهی به گردشگران، مرتع‌داران، دامداران و عشایر و نیز ساکنان مناطق مجاور مراتع و پوشش‌های گیاهی در اراضی طبیعی و زیست محیطی و تدارک امکانات کنترل حریق و تیم‌های محلی اطفائیه می‌تواند در پیشگیری و کنترل آتش‌سوزی در مراتع اثر بخش باشد.

وی ادامه داد: تلفن‌های تماس با سامانه امداد جنگل و مرتع ۱۳۹ و۱۵۰۴ است و برای پیگیری گزارش‌های مرتبط با وقوع حریق و هماهنگی در امدادرسانی در حوادث مرتع و جنگل پاسخگو هستند.

به گزارش فارس، عصر روز جمعه ۲۶ خردادماه بیش از ۵ هکتار از مراتع عشایری دکانی بخش پادنای علیای شهرستان سمیرم و  همچنین ۲ هزار متر‌مربع از پوشش‌های گیاهی و علفزارهای مراتع اوزون یال بخش مرکزی شهرستان سمیرم طعمه حریق شد که با تلاش عوامل امدادی، شهرداری‌ها و یگان حفاظت منابع طبیعی و کمک افراد محلی پس از یک ساعت اطفا شد.

از علل وقوع حریق در مراتع می‌توان به بی‌احتیاطی، خشکی علفزارها، گرم شدن هوا و نیز وزش تندباد که باعث گسترش حریق در مراتع می‌شود، اشاره کرد.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/

مطالب مشابه

به مناسبت هفته بسیج و در آخرین روز این هفته در دادگستری شهرستان سمیرم پایگاه مقاومت بسیج شهدا غزه با همکاری فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سرهنگ اسماعیلی و با حضور رئیس دادگستری، دادستان شهرستان سمیرم و جمعی از مسولین افتتاح و راه‌اندازی گردید. رجایی رئیس دادگستری شهرستان سمیرم در حاشیه این افتتاحیه عنوان […]

۸ آذر ۱۴۰۲

در ادامه اجرای طرح نذر خدمت و تشدید بازرسی و نظارت، گشت مشترک بازرسی و نظارت شهرستان سمیرم با حضور کارشناسان و بازرسین ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم برگزار شد. در این گشت مشترک در بخش وردشت تعداد ۱۳ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفت و ضمن […]

۸ آذر ۱۴۰۲

جلسه شورای مسکن شهرستان سمیرم با موضوع بررسی طرح آماده سازی نهضت ملی مسکن شهرهای سمیرم و حنا به ریاست اصغر هدایت فرماندار سمیرم و اعضا تشکیل گردید . در این جلسه ضمن بررسی موارد فنی و پس از بحث و تبادل نظر آماده سازی سایت های ۲۱۲ واحدی نهضت ملی شهر حنا و ۸۲ […]

۸ آذر ۱۴۰۲

طبیعت زیبای روستای قلعه قدم سمیرم مقصد طبیعت گردی/سام آرام  

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =