فرماندار سمیرم گفت: سرانه فضای فرهنگی شهرستان متناسب با جمعیت شهر سمیرم نیست

فرماندار سمیرم گفت: سرانه فضای فرهنگی شهرستان متناسب با جمعیت شهر سمیرم نیست که به دنبال آن هستیم که فضاهای فرهنگی در سطح شهر گسترش یابد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم مراد الیاس‌پور در گفت‌وگو با ایسنا درباره لزوم تخصیص اعتبار به حوزه فرهنگ، اظهار کرد: هر چه بودجه فرهنگی شهرستان‌ها به ویژه […]

فرماندار سمیرم گفت: سرانه فضای فرهنگی شهرستان متناسب با جمعیت شهر سمیرم نیست که به دنبال آن هستیم که فضاهای فرهنگی در سطح شهر گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم مراد الیاس‌پور در گفت‌وگو با ایسنا درباره لزوم تخصیص اعتبار به حوزه فرهنگ، اظهار کرد: هر چه بودجه فرهنگی شهرستان‌ها به ویژه شهرستان‌هایی که دور از مرکز استان هستند زیاد باشد و افزایش پیدا کند بدون شک می‌توانیم در جهت ارتقای سطح فرهنگی، آگاهی، بینش و بصیرت مردم گام‌های بلندتری برداریم. اعتبارات فرهنگی از طریق تملک دارایی‌ها و اعتبارات دیگر که به شهرستان تعلق می‌گیرد به طور متناسب در اختیار ادارات مختلف قرار می‌دهیم و این ادارات در سرفصل‌هایی که تعریف کرده‌اند این بودجه را هزینه می‌کنند.

وی افزود: امسال بودجه نسبتاً خوبی برای حوزه فرهنگ شهرستان سمیرم پیش بینی شده است که امیدواریم این اعتبار تخصیص پیدا کند. بودجه فرهنگی باید برای ارتقای سطح علمی حوزه‌های علمیه شهرستان سمیرم، آموزش بهتر در آموزش و پرورش، کار بیشتر در سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور فرهنگی دیگر هزینه شود.

فرماندار سمیرم گفت: سرانه فضای فرهنگی شهرستان متناسب با جمعیت شهر سمیرم نیست که به دنبال آن هستیم که فضاهای فرهنگی در سطح شهر گسترش یابد. اکنون هیچ سینمایی در سمیرم وجود ندارد و تنها یک سالن اداره ارشاد نیاز به تجهیزات دارد. البته یک سینمای قدیمی با گنجایش ۷۰ نفر داریم که در حال حاضر غیرفعال است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، دوره آموزشی مهارتی اصول کشاورزی حفاظتی و پرورش گیاهان دارویی با حضور کشاورزان، کارشناسان بیمه و کارشناسان مدیریت در محل مرکز جهاد کشاورزی برگزار گردید. ️در این کلاس مهندس جهانگیری توضیحات جامع و کاملی در رابطه با اصول کشاورزی حفاظتی(تناوب زراعی، مدیریت بقایا به عنوان پوشش دائمی […]

۷ آذر ۱۴۰۲

با حضور فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج سمیرم جناب سرهنگ اسماعیلی و جناب سروان قائم مقامی فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام رضا علیه السلام مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه شهید دستغیب برگزار شد. در این مراسم از زحمات سه ساله برادر داودی تقدیر و برادر بسیجی محمد آقائیان به عنوان فرمانده جدید پایگاه معارفه […]

۷ آذر ۱۴۰۲

  دوره آموزش امداد و نجات پرسنل شهرداری، آتش نشانی و جمعی از داوطلبین در ساختمان آتش نشانی شهر حنا برگزار شد. این برنامه با مشارکت شهرداری حنا و هلال احمر شهرستان سمیرم اجرا شد.

۷ آذر ۱۴۰۲

سومین دوره آموزشی مداحی در شهرستان سمیرم با حضور اساتید شهرستان و استان محل ثبت نام: اداره تبلیغات اسلامی سمیرم  

۷ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =