روز بزرگداشت امیرکبیر؛ نخبه سیاسی و اجتماعی

امیرکبیر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار، بزرگمردی بود که توانست با اقدامات تحول آفرین مسیری نو را در مدیریت اجرایی کشور ایجاد کند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ میرزاتقی خان امیرکبیر در مدت کوتاه سه ساله صدارت در دربار قاجار توانست نمونه اصلاحات مترقی، پاکدستی و تکیه […]

امیرکبیر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار، بزرگمردی بود که توانست با اقدامات تحول آفرین مسیری نو را در مدیریت اجرایی کشور ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ میرزاتقی خان امیرکبیر در مدت کوتاه سه ساله صدارت در دربار قاجار توانست نمونه اصلاحات مترقی، پاکدستی و تکیه بر داشته‌های داخلی را به منظور رشد و بالندگی کشور فراهم کند.
این نخبه سیاسی و اجتماعی با درک صحیح و اشاعه تفکر خلاق و همگرایی فکری و اندیشه‌ای توانست در مدت کوتاه مسوولیت، از خود کارنامه‌ای درخشان به جا بگذارد.
میرزا تقی خان امیر کبیر، در اوایل جوانی به سمت منشی قائم مقام اول به خدمت مشغول گشت و مورد عنایت رجل سیاسی دانشمند قرار گرفت.
اقدامات انقلابی و ملی امیرکبیر سبب شد که گروهی منفعت طلب، بنای تحریک نسبت به وی بگذارند تا جایی که ناصرالدین شاه در ۲۰‬محرم ۱۲۶۸‬هجری قمری، امیرکبیر را از صدارت عزل کند.
سر انجام به فرمان ناصرالدین شاه و به دست نالایقی معروف به نام حاجب الدوله امیر کبیر به طرز فیجعی در حمام فین کاشان به شهادت رسید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

حذف مهر انتخابات از شناسنامه براساس قانون جدید انتخابات، رأی دهندگان با مدارک هویتی: ۱. شناسنامه ۲. کارت ملی ۳. کارت پایان خدمت ۴. گواهینامه ۵. گذرنامه می توانند رأی دهند و مهر کردن شناسنامه حذف شده است

۱ اسفند ۱۴۰۲

سخنگوی شورای نگهبان: بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند صلاحیت ۷۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس تایید شد.  

۱ اسفند ۱۴۰۲

مرحله دوم آمادگی دفاعی مدارس پسرانه شهرستان به صورت متمرکز و با اجرای نمایشگاه تسلیحات و ادوات نظامی ،برنامه شبیه ساز تیراندازی و کلاس های جنگ نرم و … در ناحیه سمیرم به مدت سه روز اجرا خواهد شد.

۱ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، اصغر هدایت در پیامی هفته سربازان گمنام را تبریک گفت. بسمه تعالی سربازان گمنام امام زمان موجب سربلندی مردم ایرانند. مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) تامین امنیت عمومی، حفاظت و حراست از کیان نظام اسلامی و پاسداری از ارزشهای ناب اسلامی و انقلابی بر عهده کسانی است که در اوج […]

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =