در پنجمین جشنواره ملی رسانه ای معلولان،خبرنگار سمیرمی (فاطمه طایی) توانست مقام اول دلنوشته را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از عصر اصفهان، آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی رسانه‌ای معلولان کشور با عنوان رسانه به توان فرهنگ باحضور مسئولان و توانخواهان هنرمند سراسر ایران در اصفهان برگزار شد مهمترین هدف از برگزاری این جشنواره، افزایش سطح آگاهی در شناسایی ظرفیت معلولان و ایجاد ارتباطی متقابل، پویا […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از عصر اصفهان، آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی رسانه‌ای معلولان کشور با عنوان رسانه به توان فرهنگ باحضور مسئولان و توانخواهان هنرمند سراسر ایران در اصفهان برگزار شد

مهمترین هدف از برگزاری این جشنواره، افزایش سطح آگاهی در شناسایی ظرفیت معلولان و ایجاد ارتباطی متقابل، پویا و اثرگذار و به دور از محدودیت‌های جسمی بین همه کسانی است که بتوانند در زمینه‌ی مطالبه‌گری و توجه به مسائل و مشکلات اساسی معلولین محتواهای ارزشمند و تأثیرگذاری خلق کنند.
منصور گلناری دبیر جشنواره در این آیین گفت : جشنواره یک هدف و ابزار است تا فرهنگ رفتار و برخورد با معلولان اصلاح شود و معلولان را از حاشیه به متن جامعه به ویژه در عرصه های فرهنگی بیاوریم.
وی افزود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم این جشنواره کشوری را در تقویم جشنواره هایش بگنجاند .
قابل ذکر است ، جشنواره پنجم با محور قرار دادن شعار «رسانه به توان فرهنگ» به ارزیابی آثار در دو بخش اصلی و جنبی پرداخت که در بخش اصلی ۶ عنوان در قالب گزارش مکتوب، گزارش تصویری، مصاحبه مکتوب، مصاحبه تصویری، نقد و یادداشت و کلیپ آموزشی ۶۰ ثانیه‌ای به عنوان بخش جدید و با موضوع فرهنگ رفتار با معلولان بررسی شد.
در بخش جنبی نیز که مشتمل بر ۷ عنوان بود، شعر و دلنوشته، داستان کوتاه، طنز مکتوب، کاریکاتور، عکس سوژه‌ای، فن بیان و کلیپ مورد ارزیابی هیأت داوران قرار گرفت.
۱۲ نفر از متخصصین و افراد باتجربه در رشته‎های مختلف، داوری ۶۱۷ اثر ارسالی به پنجمین جشنواره ملی رسانه‌ای معلولین را برعهده داشتند که ۱۵۳ اثر به بخش اصلی و ۴۶۴ اثر به بخش جنبی اختصاص داشت.
خانم‌ها با ۱۲۵ شرکت کننده نسبت به آقایان با ۷۶ نفر و معلولان با ۱۰۶ شرکت کننده نسبت به افراد غیر معلول با ۹۵ نفر، برای کسب رتبه با یکدیگر به رقابت پرداختند.
از ۲۷ استان شرکت کننده، ۷۸ نفر از استان اصفهان و ۱۲۳ اثر از استان‌های دیگر بودند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

بسمه تعالی ۱۸ آذرماه روز حماسه و ایثار شهرستان سمیرم بهانه‌ای است برای تقدیر از حماسه‌سازان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، آنان که تاریخ سازند و نام و یادشان همواره در کتاب ایثار وشهادت به یادگار می‌ماند، روزی که نشان از عزم و اراده و همت مردمی است که با ایثار، جان و […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲

ورود پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام به منطقه وردشت.

۱۸ آذر ۱۴۰۲

دیدار شهردار بیده، رئیس شورای شهرستان و معاونت آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با دانش آموزان مدرسه استثنایی شهر بیده

۱۸ آذر ۱۴۰۲

اطلاعیه قابل توجه کشاورزان گرامی شهرستان سمیرم: به اطلاع می‌رساند با توجه به این‌که آخرین مهلت بیمه زراعت (گندم و جو) تا پایان آذرماه می‌باشد لطفاً نسبت به بیمه محصولات خود در فرصت محدود باقیمانده اقدام نمائید. لازم به ذکر است تنها چتر حمایتی دولت در صورت وقوع خسارت به محصولات کشاورزی در اثر حوادث […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =