جلسه مدیریت بحران با حضور منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، جلسه مدیریت بحران با حضور منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان برگزار شد . اصغر هدایت فرماندار سمیرم در جلسه مدیریت بحران شهرستان اظهار داشت: با توجه به قانون مدیریت بحران که سال ۹۸ ابلاغ شد و اصول و ضوابط و مسوولیت‌ها که در این قانون […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، جلسه مدیریت بحران با حضور منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان برگزار شد .

اصغر هدایت فرماندار سمیرم در جلسه مدیریت بحران شهرستان اظهار داشت: با توجه به قانون مدیریت بحران که سال ۹۸ ابلاغ شد و اصول و ضوابط و مسوولیت‌ها که در این قانون برای دستگاه‌های عضو ستاد تدبیر شده ایجاب می‌کند که ما اشرافیت کامل به این قانون داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم همه این قانون را مطالعه کرده باشند چرا که گجهل ما به قانون دافع مسؤولیت‌مان نمی‌شود. هدایت تصریح کرد: مدیریت بحران هرچند در خیلی جاها اجتهادی است اما اگر روح قانون در آن نباشد ممکن است در قالب ترک فعل یقه ما را بگیرد .

فرماندار سمیرم بیان کرد: با توجه به تجربه ‌بارندگی سال گذشته و نقاط ضعف در راستای رفع این نقاط ضعف تدبیر کنید و اگر نظرات و پیشنهاداتی هست مطرح کنید.

منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان در ادامه عنوان کرد: در مواقع بحران تمام دستگاه‌ها مکلفند با تمام امکانات نیروی انسانی و ماشین‌آلات به رفع بحران کمک کنند.

وی افزود: هر حادثه‌ای پیش آمد توسط فرماندار سریع اطلاع رسانی، سطح حادثه مشخص و به استان اعلام گردد. شیشه فروش خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تفویض امکانات به فرماندار شده شهرداری ها با حکم فرماندار باید امکانات در اختیار مدیریت بحران قرار دهند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان تأکید کرد: تمام شما موظفید امکاناتی که دارید در برابر حوادث بیمه کنید چرا که امکانات دولت اجازه جبران نمی‌دهد اموال منقول و غیر را در مقابل حوادث بیمه کنید و از حوادث درس بگیرید .

وی بیان کرد: شرکت برق موظف است برای پیش‌بینی در شب زمستان برف‌پیما پیش بینی کند و شرکت‌های خدمات رسان و صداسیما مکلفند با پیمانکاران برای بازگشایی مسیرهای اختصاصی خودشان قرارداد ببندند.

شیشه فروش با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها مکلفند برای حفاظت از سیستم‌ها در برابر حادثه و حریق و برف امکانات و ماشین‌آلات تأمین کنند، گفت: شرکت برق باهماهنگی شرکت توانیر در زمان‌های بحرانی در اسرع وقت با بالگرد توانیر خدمت رسانی کند.

وی تصریح کرد: شرکت برق و مخابرات با اداره راه جلسه برگزار کنند و با درس آموزی از حوادث سال گذشته توصیه‌های لازم را در مناطق مختلف داشته باشند.

مدیر کل مدیریت بحران استاندار اصفهان ضمن درخواست از سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور در زمینه کمبود انبارهای امدادی و کمبود امکانات و ماشین آلات و نیروی انسانی تاکید کرد: باید به صورت ویژه جمعیت هلال احمر و راهداری کشور نسبت به تقویت نیروی انسانی و ماشین آلات اقدام کنند و هلال احمر استان موظف است انبار شهرستان را متناسب با جمعیت تقویت کند .

شهرداری‌ها نیز با اولویت تکمیل ساختمان آتش نشانی و تجهیز ماشین آلات برای تقویت امکانات پیگیری کند. در پایان از شهرداری‌ها خواست با اولویت تکمیل ساختمان آتش‌نشانی و تجهیز ماشین‌آلات براز تقویت امکانات پیگیری کنند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به مناسبت هفته بسیج و در آخرین روز این هفته در دادگستری شهرستان سمیرم پایگاه مقاومت بسیج شهدا غزه با همکاری فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سرهنگ اسماعیلی و با حضور رئیس دادگستری، دادستان شهرستان سمیرم و جمعی از مسولین افتتاح و راه‌اندازی گردید. رجایی رئیس دادگستری شهرستان سمیرم در حاشیه این افتتاحیه عنوان […]

۸ آذر ۱۴۰۲

در ادامه اجرای طرح نذر خدمت و تشدید بازرسی و نظارت، گشت مشترک بازرسی و نظارت شهرستان سمیرم با حضور کارشناسان و بازرسین ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم برگزار شد. در این گشت مشترک در بخش وردشت تعداد ۱۳ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفت و ضمن […]

۸ آذر ۱۴۰۲

جلسه شورای مسکن شهرستان سمیرم با موضوع بررسی طرح آماده سازی نهضت ملی مسکن شهرهای سمیرم و حنا به ریاست اصغر هدایت فرماندار سمیرم و اعضا تشکیل گردید . در این جلسه ضمن بررسی موارد فنی و پس از بحث و تبادل نظر آماده سازی سایت های ۲۱۲ واحدی نهضت ملی شهر حنا و ۸۲ […]

۸ آذر ۱۴۰۲

طبیعت زیبای روستای قلعه قدم سمیرم مقصد طبیعت گردی/سام آرام  

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =