جشنواره «دختران ایران زمین» در سمیرم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمیرم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش توجه به بعد جسمانی، نشاط و شادابی دانش آموزان است و در این راستا، ذیل سند تحول بنیادی ساعتی تحت عنوان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمیرم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش توجه به بعد جسمانی، نشاط و شادابی دانش آموزان است و در این راستا، ذیل سند تحول بنیادی ساعتی تحت عنوان ساعت زیستی بدنی داریم.
وی با یادآوری اینکه شهرستان سمیرم بیشترین تعداد دانش‌آموز عشایر را از حیث جمعیتی و تعداد مدارس استان دارد، افزود: امروز به‌صورت نمادین ویژه برنامه‌ای تحت عنوان دختران آفتاب برگزار و شروع کارمان از شهرستان سمیرم رقم خورد تا دانش‌آموزان‌مان به نشاط، نشاط آفرینی و تقویت جسمانی بپردازند.

 
ابراهیمی بیا اعلام اینکه این جشنواره در حال حاضر در شهرستان سمیرم است اما در مراحل بعد یگر شهرستان‌ها نیز اضافه و به‌صورت استانی برگزار خواهد شد، بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره ایجاد نشاط و شادابی در قشر نوجوان و جوان است زیرا شادی و نشاط معقول مورد توجه و تأکید دین مبین اسلام است که راه حل اصلی و به تعبیری پیشران آن توجه به ورزش است.
مدیرکل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در آموزه‌های دینی به ورزش توجه بسیاری شده و در این امر تفاوتی میان دختران و پسران وجود ندارد و حتی از منظری دختران ویژه‌تر باید مورد بررسی قرار بگیرند چون مادران آینده هستند و اگر دختر سالم و بانشاط داشته باشیم، در نسل‌های آینده نیز مادران و فرزندان بانشاطی خواهیم داشت.

همچنین جواد محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان، در حاشیه این جشنواره اظهار داشت: امروز در شهرستان سمیرم شاهد برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره دا، دختران ایران زمین هستیم و زمینه اجرای چنین برنامه‌هایی، علاوه بر ایجاد نشاط و شور اجتماعی، توسعه ورزش‌های همگانی و خصوصا ورزش‌های بومی محلی و روستایی است.
وی افزود: در نقاطی از استان اصفهان که خاستگاه بخش عظیمی از ورزش‌ها و فرهنگ ورزشی و  اجتماعی است شاهد برگزاری برنامه‌های خوبی هستیم. 

محمدی با بیان اینکه برنامه امروز با حضور حدود ۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر سه مدرسه برگزار شد، تصریح کرد: این جشنواره در مرحله بعدی به‌صورت منطقه‌ای و با حضور ۶۰۰ نفر ورزشکار دختر برگزار و مرحله استانی و پایانی هم مجددا در سطح استان با مشارکت ادارات کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش برگزار خواهد شد و امید است چنین برنامه‌هایی موجب ایجاد  نشاط و رونق فزاینده‌ای در بین ورزشکاران مناطق روستایی و دختران شود تا بتوانند حضور پررنگ و موفقی در این عرصه داشته باشند.
اصغر هدایت فرماندار سمیرم نیز اظهار کرد: ایران اسلامی گنجینه‌ای از فرهنگ‌ها، آداب و رسوم در قالب اقوام است و بر همین اساس در شهرستان سمیرم به‌عنوان یکی از شهرستان‌هایی که ذخیره اقوام در آن قرار دارد افتخار داریم میزبان عزیزان‌مان از فرهنگ‌های مختلف باشیم.
وی افزود: آداب و رسوم اقوام ما که به‌عنوان  سرمایه‌های اجتماعی ایران اسلامی مطرح هستند ریشه در هزاران سال قدمت و هویت چند ده هزار ساله ایران اسلامی دارد.
هدایت با بیان اینکه حفظ این آداب، مراسم و هویت‌ها برای ما ارزش ویژه‌ای دارد چرا که فرهنگ‌ هویت ما را شکل می‌دهد،  تأکید کرد: کشور ما گنجینه‌ای از فرهنگ‌ها و اقوام است و شهرستان سمیرم نیز با توجه به ییلاقی بودنش میزبان اقوام مختلف است و امروز نیز شاهد برگزاری مراسم بسیار زیبای فرهنگی ورزشی دختران آفتاب بودیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله اول جشنواره دا، دختران ایران زمین با  حضور حدود ۲۰۰ دانش‌آموز در سمیرم برگزار شد و در مرحله بعد در سه منطقه پرجمعیت با ۶۰۰ دانش‌آموز و مرحله  نهایی با ۲ هزار  دانش‌آموز  در کل استان برگزار خواهد شد؛ این جشنواره در سه بخش همگانی قهرمانی، روستایی و مهارت‌های زندگانی برگزار و دانش آموزان برتر به‌عنوان «سفیران دا» در روستاها معرفی خواهند شد

برچسب ها :
مطالب مشابه

به مناسبت هفته بسیج و در آخرین روز این هفته در دادگستری شهرستان سمیرم پایگاه مقاومت بسیج شهدا غزه با همکاری فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سرهنگ اسماعیلی و با حضور رئیس دادگستری، دادستان شهرستان سمیرم و جمعی از مسولین افتتاح و راه‌اندازی گردید. رجایی رئیس دادگستری شهرستان سمیرم در حاشیه این افتتاحیه عنوان […]

۸ آذر ۱۴۰۲

در ادامه اجرای طرح نذر خدمت و تشدید بازرسی و نظارت، گشت مشترک بازرسی و نظارت شهرستان سمیرم با حضور کارشناسان و بازرسین ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم برگزار شد. در این گشت مشترک در بخش وردشت تعداد ۱۳ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفت و ضمن […]

۸ آذر ۱۴۰۲

جلسه شورای مسکن شهرستان سمیرم با موضوع بررسی طرح آماده سازی نهضت ملی مسکن شهرهای سمیرم و حنا به ریاست اصغر هدایت فرماندار سمیرم و اعضا تشکیل گردید . در این جلسه ضمن بررسی موارد فنی و پس از بحث و تبادل نظر آماده سازی سایت های ۲۱۲ واحدی نهضت ملی شهر حنا و ۸۲ […]

۸ آذر ۱۴۰۲

طبیعت زیبای روستای قلعه قدم سمیرم مقصد طبیعت گردی/سام آرام  

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =