تأکید استاندار اصفهان بر ساماندهی امور معیشتی خبرنگاران/ با مدیرانی که به اصحاب رسانه پاسخگو نیستند، برخورد می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز هفدهم مردادماه دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین گرامیداشت روز خبرنگار، درخصوص مشکلات معیشتی خبرنگاران، گفت: می‌طلبد برای موضوع بیمه و حقوق خبرنگاران کار تیمی چند روزه انجام، مشکلات احصا و پیشنهادات ارائه شود. وی افزود: اینگونه در صورت نیاز […]

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز هفدهم مردادماه دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین گرامیداشت روز خبرنگار، درخصوص مشکلات معیشتی خبرنگاران، گفت: می‌طلبد برای موضوع بیمه و حقوق خبرنگاران کار تیمی چند روزه انجام، مشکلات احصا و پیشنهادات ارائه شود.
وی افزود: اینگونه در صورت نیاز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کار و سازمان تأمین اجتماعی مذاکره کنیم.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: اگر این موضوع به خوبی پیگیری شود می‌توانیم به یک بسته راهبردی و اساسی دست یابیم و براساس مفاد این بسته خواسته‌های خبرنگاران را دنبال کنیم.
دکتر مرتضوی با تأکید بر شفاف سازی در خصوص پیگیری خواسته خبرنگاران، عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد همراه با تشکل‌های صنفی خبرنگاران این بسته پیشنهادی را تدوین و به مدیریت استان ارائه کنند.

با مدیرانی که به اصحاب رسانه پاسخگو نیستند، برخورد می‌شود

وی در خصوص گلایه خبرنگاران مبنی بر عدم پاسخگویی مدیران استان، گفت: در شورای اطلاع‌رسانی مصوبه‌ای مطرح شد تا اگر مسئولی مورد سوال قرار گرفت اما پاسخ نداد، موضوع به‌صورت مکتوب از شورای اطلاع‌رسانی گزارش شود زیرا اگر مدیری پاسخگو نباشد، نمی‌توانیم او را تحمل‌ کنیم.
استاندار اصفهان ادامه داد: قرار بود ارزیابی بر مدیران استان و فرمانداران داشته باشیم که برخی نمره قبولی گرفتند و افرادی که از حداقلی پایین‌تر هستند، جابه‌جا شوند که به‌زودی اخبار آن را می‌شنوید و در این راستا برنمی‌تابیم که مسئولی با پاسخگو نبودن حاشیه امنی برای خود ایجاد کند.
وی بابیان اینکه انتظار می‌رود نیروهای باهوش، حرفه‌ای و مطالبه گر وارد عرصه رسانه شوند اما شاهدیم دغدغه جانشین‌پروری به ویژه در زمینه‌های تخصصی ندارند، اظهار کرد: اگر در این موضوع نیاز به آموزش و پشتیبانی است، امکان فراهم کردن مسیر آن را داریم.

فرصت پاسخگویی به باج‌خواهان و شایعه پراکنان را نداریم

دکتر مرتضوی گفت: برخی اوقات موضوع رسانه باعث طمع‌ورزی برخی از افراد می‌شود تا باج‌خواهی‌هایی داشته باشند.
وی با اشاره به فعالیت مقدس خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت رسانه، رسالتی بر عهده انبیاء و اولیاء الهی بوده و در این راستا خبرنگار باید برای خود چارچوب و خطوط قرمزی داشته باشد.
استاندار اصفهان در پاسخ به درخواستی مبنی بر استفاده از خبرنگاران در حوزه روابط عمومی‌ها تأکید کرد: وقتی خبرنگاری وارد روابط عمومی شود، نمی‌تواند مسئولیت آزاد خود را ادامه دهد و در این راستا باید مراقب برخی هم‌پوشانی‌ها و تضادها باشیم.
وی با بیان اینکه در مواردی مانند خط دریا، بخشی از کارها را گذشتگان به‌جایی رساندند اما دنبالیم به آن‌ها شتاب بیشتری بدهیم و در این عرصه وارد عمل شده، ادامه داد: برای مثال با تشکیل قرارگاه آب تلاش شد تمام نظرات را جمع کنیم و با جمع‌بندی ۵ محور اصلی و ۲۶ برنامه محور قرارگاه شد که یکی از آن‌ها خط دریا بود که مباحث آن مربوط به حداقل ۱٠ سال قبل است و اگر امروز حدود ۴٠٠ کیلومتر مسیر طی شده، حاصل تصمیم‌گیری‌های یک‌سال قبل است.
دکتر مرتضوی افزود: به طور قطع نگاهی ملی داریم و قصد نداریم آسیب بزنیم اما برخی موارد مانند آب و تفرقه افکنی‌های آن باعث سوءاستفاده می‌شود زیرا عده‌ای در این اختلافات امرارمعاش می‌کنند که نمی‌خواهیم فضایی به آنها داده شود.

مطالب مشابه

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در برگزاری انتخابات درصدد کاهش هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود هستیم؛ تلاش می‌کنیم انتخابات در شأن جمهوری اسلامی اما با صرفه‌جویی انجام شود. به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه دوازدهم آذرماه، در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

  جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سمیرم به ریاست اصغر هدایت فرماندار سمیرم، دکتر شاه نظری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، هلاکویی معاونت، بخشداران، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرها جهت بررسی مشکلات و پروژه های نیمه کاره کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن فرمانداری برگزار شد.

۱۳ آذر ۱۴۰۲

دیدار بخشدار بخش پادنا علیا با مهندس بزرگ زاد کارشناس بنیاد مسکن جهت تأمین قیر یارانه ای برای دهیاران بخش دیدار با مهندس کاظمی کارشناس حوزه راه روستایی در اداره راهداری استان و پیگیری تأمین‌ بودجه جهت جاده شهید دژکرد دیدار با مهندس نوذری کارشناس غذا و دارو جهت پیگیری ناحیه صنعتی بخش پادنا علیا

۱۳ آذر ۱۴۰۲

نصب المان لاتین شهر بیده در میدان کشاورز و  المان دست و سیب در ورودی شهر بیده    

۱۳ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =