به مناسبت هفته دولت بهره برداری از هفت طرح عشایری در استان اصفهان آغاز شد

مدیرکل امور عشایر اصفهان از آغاز بهره برداری هفت طرح مرتبط با عشایر در این استان به مناسبت هفته دولت خبر داد. مختار اسفندیاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تامین آب شرب عشایر، احداث جایگاه گاز، ساخت و بازگشایی و زیرسازی جاده، احداث پل و احداث ابنیه و دیوار حایل جاده و احداث، […]

مدیرکل امور عشایر اصفهان از آغاز بهره برداری هفت طرح مرتبط با عشایر در این استان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

مختار اسفندیاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تامین آب شرب عشایر، احداث جایگاه گاز، ساخت و بازگشایی و زیرسازی جاده، احداث پل و احداث ابنیه و دیوار حایل جاده و احداث، زیر سازی  و ابنیه فنی این طرح‌ها را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: ۶ روستا و یک شهر در شهرستان های جرقویه، فریدونشهر، چادگان و سمیرم محل اجرای پروژه‌ها خواهد بود.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان خاطرنشان کرد: افزون بر ۴.۶ میلیارد تومان برای پروژه های فوق هزینه شده و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۵۷۰ نفر راه به همراه داشته است.

اسفندیاری تصریح کرد: در قالب طرح های مورد اشاره ۳۵۰ متر مکعب آب تامین آب آشامیدنی عشایر انجام خواهد شد و پنج کیلومتر احداث و بازگشایی وزیر سازی جاده انجام می‌گیرد.

وی اظهارداشت: همچنین احداث، زیرسازی و ابنیه فنی و احداث دیوار حائل در مجموع به طول ۳۲ کیلومتر و احداث یک دهنه پل انجام خواهد شد.

حدود هشت هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری شامل ایل‌های قشقایی، بختیاری و عرب جرقویه در استان اصفهان سکونت دارند.

عشایر کوچرو اصفهان، بیش از ۶ ماه از سال را در شهرستان‌های ییلاقی و کوهستانی غرب، جنوب و جنوب غربی این استان مستقر می‌شوند.

دهاقان و شهرضا به ترتیب در ۹۰ و ۷۵ کیلومتری جنوب غرب و جنوب استان اصفهان واقع شده‌اند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

حذف مهر انتخابات از شناسنامه براساس قانون جدید انتخابات، رأی دهندگان با مدارک هویتی: ۱. شناسنامه ۲. کارت ملی ۳. کارت پایان خدمت ۴. گواهینامه ۵. گذرنامه می توانند رأی دهند و مهر کردن شناسنامه حذف شده است

۱ اسفند ۱۴۰۲

سخنگوی شورای نگهبان: بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند صلاحیت ۷۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس تایید شد.  

۱ اسفند ۱۴۰۲

مرحله دوم آمادگی دفاعی مدارس پسرانه شهرستان به صورت متمرکز و با اجرای نمایشگاه تسلیحات و ادوات نظامی ،برنامه شبیه ساز تیراندازی و کلاس های جنگ نرم و … در ناحیه سمیرم به مدت سه روز اجرا خواهد شد.

۱ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم، اصغر هدایت در پیامی هفته سربازان گمنام را تبریک گفت. بسمه تعالی سربازان گمنام امام زمان موجب سربلندی مردم ایرانند. مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) تامین امنیت عمومی، حفاظت و حراست از کیان نظام اسلامی و پاسداری از ارزشهای ناب اسلامی و انقلابی بر عهده کسانی است که در اوج […]

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =