سفر به شهرهای گردشگری اصفهان ممنوع شد

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: سفر به شهرهای دارای جاذبه گردشگری استان از ساعت ۱۲ فردا یکشنبه ۲۴ مرداد جاری تا پنجم شهریور امسال ممنوع شد و همه سفرهای بین استانی نیز کنترل می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: سفر به شهرهای دارای جاذبه گردشگری استان از ساعت ۱۲ فردا یکشنبه ۲۴ مرداد جاری تا پنجم شهریور امسال ممنوع شد و همه سفرهای بین استانی نیز کنترل می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،حجت‌الله غلامی، عصر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امروز محدودیت‌های جدیدی با توجه به وضعیت بحرانی کشور در زمینه کرونا در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا وضع شد که بر اساس آن از فردا ساعت ۱۲ ظهر تا پایان وقت روز جمعه پنجم شهریور، سفرهای بین استانی ممنوع است و فقط ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر مُجاز به تردد هستند.

وی با بیان اینکه در این مدت همه مجوزهای صادر شده برای تردد بین استانی نیز فاقد اعتبار است، اظهار داشت: در داخل استان نیز در مدت مذکور سفر به شهرهای دارای جاذبه گردشگری مانند باغبهاداران، چادگان، خوانسار، قمصر، نیاسر، نطنز، کاشان، سمیرم و فریدونشهر ممنوع است و فرمانداری‌ها موظف به کنترل ورودی‌های شهر هستند.

غلامی با اشاره به اینکه دوربین‌های ثبت تخلف از ساعت ۱۲ فردا در ورودی‌های استان فعال می‌شود، تصریح کرد: اگر خودرویی بدلیل تخلف از محدودیت‌های اعلام شده در این ایام، جریمه شود و تا یک ماه آینده آن را نپردازد، مبلغ جریمه ۲ برابر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اصفهان با روند روبه‌رشد آمار بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا مواجه است، گفت: بر اساس مُصوبه‌های امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، همه اداره‌ها، صنوف(جز صنوف ضروری) و بانک‌ها از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد جاری تعطیل هستند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اضافه کرد: در این مدت فقط اداره‌های خدمات ضروری مانند آب، برق، گاز، اورژانس و آتش نشانی فعالیت دارند و در بین صنوف نیز فقط واحدهای صنفی ضروری مانند مواد غذایی و بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند.

غلامی، هدف از اِعمال این محدودیت‌ها را در خانه ماندن مردم در روزهای پیش‌رو و احتراز از برگزاری دورهمی و شیوع بیشتر ویروس کرونا دانست و خاطرنشان کرد: نظارت و بازرسی برای اجرای این مُصوبه‌ها و محدودیت‌ها از فردا در استان اصفهان تشدید می‌شود.

وی در باره نحوه برگزاری مراسم عزاداری ماه مُحرم در روزهای آینده نیز گفت: مسوولیت برگزاری این مراسم با سازمان تبلیغات اسلامی است و کارگروهی در این زمینه برای نظارت بر چگونگی برگزاری مراسم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط این سازمان تشکیل شد.

وی با تاکید بر اینکه تخلف‌های مُحرز شده به دستگاه قضایی معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: جرائمی برای مُتخلفان و افرادی که برخلاف مُصوبه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی رفتار می‌کنند در نظر گرفته شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

بسم الله الرحمن الرحیم یکی از مهمترین شاخصه های پیشرفت و توسعه جوامع حضور مردم در قالب تشکل های مردمی و گروههای داوطلب است که نشان دهنده جاری بودن یک نظام مردم سالار و حضور مردم در فرایندهای تصمیم گیری و حاکمیتی است. مردم ایران و بویژه شهرستان سمیرم با تکیه بر اصل همراهی مردم […]

۲۲ مرداد ۱۴۰۱

*آغاز دوازدهمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان در چادگان* :استاندار اصفهان در دوازدهمین سفر شهرستانی خود صبح امروز ۲۰ مردادماه وارد چادگان شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان به همراه معاونین استاندار و مدیران ارشد استانی، در جریان سفر شهرستانی کاروان خدمت دولت مردمی […]

۲۰ مرداد ۱۴۰۱

:سالروز شهادت امامِ لحظه های مناجات سبز صحیفه عشق و عرفان حضرت زین العابدین امام سجاد(علیه السلام) را به عموم شیعیان تسلیت و تعزیت عرض می نمائیم. 🏴روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم

۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 14 =
Enter Captcha Here :