بازدید کارشناس مسؤول گندم وکودهای شیمایی سازمان از مراکز خرید تضمینی و مزارع گندم

به گزارش اداره بهبود تولیدات گیاهی مدیریت،روز شنبه ۲۴ تیرماه کارشناس مسؤول گندم و کودهای شیمیایی سازمان از مراکز خرید تضمینی گندم، مراکز جهاد کشاورزی، انبار کود کارگزاران و مزارع گندم در حال برداشت بازدید به عمل آوردند. از جمله مشکلات مطرح شده در بازدید از انبارهای اتحادیه تعاون روستایی در شهر سمیرم و حنا، […]

به گزارش اداره بهبود تولیدات گیاهی مدیریت،روز شنبه ۲۴ تیرماه کارشناس مسؤول گندم و کودهای شیمیایی سازمان از مراکز خرید تضمینی گندم، مراکز جهاد کشاورزی، انبار کود کارگزاران و مزارع گندم در حال برداشت بازدید به عمل آوردند.

از جمله مشکلات مطرح شده در بازدید از انبارهای اتحادیه تعاون روستایی در شهر سمیرم و حنا، ثبت در سامانه سیفا، ثبت تولید قطعی توسط کارشناسان پهنه بندی بود.

در این بازدیدها ضمن بررسی میدانی فرآیند خرید گندم از کشاورزان، مسائل و مشکلات حوزه خرید گندم بررسی و تصمیمات لازم برای تسهیل در روند خرید گندم از کشاورزان با همکاری جهاد کشاورزی اتخاذ گردید.

مشکلات سامانه پایش، دو نرخی بودن کودها و …به کشاورزان معترض و حاضر در مرکز توضیح داده شد.

قابل ذکر است ۵ مرکز خرید تضمینی در شهرستان سمیرم بیش از ۱۷۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری نموده و پیش بینی می‌شود میزان خرید تا بیش از ۸ هزار تن افزایش یابد.

لازم به ذکر است حدود ۳۳۰۰۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان در سال زراعی جاری به کشت گندم دیم و آبی اختصاص یافته است که علیرغم بارش‌های خوب فصول پاییز و زمستان سال گذشته، متاسفانه به دلیل عدم بارندگی‌های موثر فصل بهار، عملکرد محصول در واحد سطح به شدت کاهش یافته است. “روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم”

مطالب مشابه

بسمه تعالی ۱۸ آذرماه روز حماسه و ایثار شهرستان سمیرم بهانه‌ای است برای تقدیر از حماسه‌سازان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، آنان که تاریخ سازند و نام و یادشان همواره در کتاب ایثار وشهادت به یادگار می‌ماند، روزی که نشان از عزم و اراده و همت مردمی است که با ایثار، جان و […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲

ورود پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام به منطقه وردشت.

۱۸ آذر ۱۴۰۲

دیدار شهردار بیده، رئیس شورای شهرستان و معاونت آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با دانش آموزان مدرسه استثنایی شهر بیده

۱۸ آذر ۱۴۰۲

اطلاعیه قابل توجه کشاورزان گرامی شهرستان سمیرم: به اطلاع می‌رساند با توجه به این‌که آخرین مهلت بیمه زراعت (گندم و جو) تا پایان آذرماه می‌باشد لطفاً نسبت به بیمه محصولات خود در فرصت محدود باقیمانده اقدام نمائید. لازم به ذکر است تنها چتر حمایتی دولت در صورت وقوع خسارت به محصولات کشاورزی در اثر حوادث […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =