استاندار در پانزدهمین سفر شهرستانی به سمیرم: ضرورت واگذاری زمین به سرمایه گذاران با اهلیت سنجی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ در پانزدهمین سفر شهرستانی استاندار به سمیرم، کارگروه تسهیل و حمایت از سرمایه گذاری برگزار شد. استاندار در این کار گروه گفت: یکی از معضلات این منطقه واگذاری زمین برای انجام فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی به سرمایه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ در پانزدهمین سفر شهرستانی استاندار به سمیرم، کارگروه تسهیل و حمایت از سرمایه گذاری برگزار شد.


استاندار در این کار گروه گفت: یکی از معضلات این منطقه واگذاری زمین برای انجام فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی به سرمایه گذاران، بدون اهلیت سنجی است.
سید رضا مرتضوی افزود: این موضوع باعث شده تا برخی متقاضیان بدون پشتوانه زمین مورد نظر را دریافت و پیش از کارآفرینی فعالیت خود را نیمه کاره رها کنند.
وی تاکید کرد: برای به سامان رسیدن این اراضی ضروری است بزرگان، موثرین، فعالان و مسئولان شهرستان سمیرم همت کنند تا واگذاری زمین‌ها به سرمایه گذاران با اهلیت سنجی انجام شود.
استاندار اصفهان گفت: قیمت زمین باید به نحوی باشد که سرمایه گذار ترغیب شود در این منطقه فعالیت اقتصادی و صنعتی خود را آغاز کند و مدیران کل دستگاه‌ها در استان و شهرستان موظف هستند در این راستا همکاری لازم را با سرمایه گذاران داشته باشند.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: عملکرد‌های جزیره‌ای در اشتغال زایی بار بسیاری را به دولت تحمیل می‌کند و این موضوع باید توسط مدیران مربوطه در هرحوزه ساماندهی شود.
وی در خصوص ساماندهی کشت گلخانه‌ای در استان، اظهار کرد: مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سمیرم و استان بایستی برنامه خود در کشت گلخانه‌ای در مناطق مورد نظر و مستعد را متناسب با امکانات و زیرساخت‌هایی که در منطقه وجود دارد برنامه ریزی و ارائه کنند.
استاندار اصفهان در جمع نخبگان شهرستان سمیرم گفت: ابتدای انقلاب پزشکانی از هندوستان و پاکستان در شهر‌های بزرگ کشور ما جولان می‌دادند، اما امروز گردشگری سلامت بعنوان یکی از محور‌های گردشگری در کشور ما تبدیل شده است و تعداد زیادی از دانشگاه‌های کشور و استان ما میزبان دانشجویان خارجی از کشور‌های مختلف هستند که همه این موارد باید برای نسل جوان و نوجوان جامعه بازگو شود.
مرتضوی افزود: امروز جمهوری اسلامی در دنیا مرجعیت علمی پیدا کرده و دست برتر را در هر نوع فناوری دارد و دشمن همه این‌ها را به خوبی می‌داند که اگر این الگو برای دیگر کشور‌های دنیا که سال‌ها زیر سلطه ابرقدرت‌ها بودند مطرح شود دیگر بردگی گذشته را نخواهند داشت.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در جمع نخبگان شهرستان سمیرم گفت: در این دولت دغدغه‌های مردم شنیده و در راستای رفع مشکلات تلاش می‌شود چرا که روح انقلابی در مردم ما متبلور است و وظیفه ما کاهش دغدغه‌های این مردم فهیم و باوفاست.
محمدرضاجان نثاری دشمن ما را در بحران قرار می‌دهد تا سرعت خدمت رسانی دولت را کاهش دهد، اما باهمت و اعتماد مردم کشور در ریل پیشرفت با سرعت به پیش می‌رود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به مناسبت هفته بسیج و در آخرین روز این هفته در دادگستری شهرستان سمیرم پایگاه مقاومت بسیج شهدا غزه با همکاری فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سرهنگ اسماعیلی و با حضور رئیس دادگستری، دادستان شهرستان سمیرم و جمعی از مسولین افتتاح و راه‌اندازی گردید. رجایی رئیس دادگستری شهرستان سمیرم در حاشیه این افتتاحیه عنوان […]

۸ آذر ۱۴۰۲

در ادامه اجرای طرح نذر خدمت و تشدید بازرسی و نظارت، گشت مشترک بازرسی و نظارت شهرستان سمیرم با حضور کارشناسان و بازرسین ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم برگزار شد. در این گشت مشترک در بخش وردشت تعداد ۱۳ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفت و ضمن […]

۸ آذر ۱۴۰۲

جلسه شورای مسکن شهرستان سمیرم با موضوع بررسی طرح آماده سازی نهضت ملی مسکن شهرهای سمیرم و حنا به ریاست اصغر هدایت فرماندار سمیرم و اعضا تشکیل گردید . در این جلسه ضمن بررسی موارد فنی و پس از بحث و تبادل نظر آماده سازی سایت های ۲۱۲ واحدی نهضت ملی شهر حنا و ۸۲ […]

۸ آذر ۱۴۰۲

طبیعت زیبای روستای قلعه قدم سمیرم مقصد طبیعت گردی/سام آرام  

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نوزده =