استاندار اصفهان در همایش دهیاران مطرح کرد؛از اجرای ۸۹۷ پروژه عمرانی در روستاهای استان تا تأمین ۱۱۰ دستگاه ماشین آلات برای دهیاری‌های استان

دکتر مرتضوی گفت: با پشتیبانی‌های وزارت کشور تسهیلات لازم برای خرید ۱۱۰ دستگاه از انواع ماشین آلات برای دهیاری‌ها فراهم شده است که امروز تعدادی از این ماشین‌آلات توزیع شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در همایش دهیاران استان گفت: سیاست های توسعه‌ای […]

دکتر مرتضوی گفت: با پشتیبانی‌های وزارت کشور تسهیلات لازم برای خرید ۱۱۰ دستگاه از انواع ماشین آلات برای دهیاری‌ها فراهم شده است که امروز تعدادی از این ماشین‌آلات توزیع شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در همایش دهیاران استان گفت: سیاست های توسعه‌ای در حوزه روستاها مختص کشور ما نیست و دغدغه بسیاری از کشورهای دنیا است.
وی ادامه داد: در کشور ما نیز در یک حرکت سینوسی سیاست‌های توسعه‌ای شکل گرفته است.
استاندار اصفهان بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تشکیل جهاد سازندگی رویکرد ویژه‌ای برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و توجه دادن منابع به سمت روستاها شکل گرفت.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی برای خود فرض می‌دانستند به جایگاه و شأن زندگی روستایی بپردازند.
وی ادامه داد: در دهه شصت برنامه‌های مختلفی نیز در این حوزه ساخته شد به طوری که شأن و منزلت در زندگی روستایی به جایگاه ویژه‌ای برسد.
استاندار اصفهان متذکر شد: پس از دوران دفاع مقدس با تقویت نگاه صنعتی شدن کشور، جابه‌جایی در این نگاه اتفاق افتاد و کم کم روستاها خالی از سکنه شد و جوانان روستایی آینده خود را در حرکت و سکونت در شهرها تعریف کردند که خوشایند نبود.
دکتر مرتضوی اظهار کرد: تجربیات نیروهای جهاد سازندگی نسبتاً بخشی از نارسایی‌ها را مرتفع کرده بود اما به دلیل نبود حرکت مستمر به حاشیه رفت.
وی با تأکید بر اینکه باید زندگی روستایی بر مدار افتخار آفرینی متبلور شود، گفت: اما در دوره‌ای شهری شدن به عنوان یک مزیت میان روستاییان جای گرفت و روستاییان به دنبال گرفتن شهرداری بودند علیرغم اینکه از بسیاری مواهب روستاها محروم می‌شدند.
استاندار اصفهان گفت: امروز این نگاه برگشته و روستاییان متوجه شده‌اند که نباید تولید در روستا مغفول بماند، این یک اشتباه است که روستایی به دنبال کشت گندم با آرد یارانه‌ای برای معیشت خود باشد.
دکتر مرتضوی ادامه داد: از این رو یک نگاه متوازن در مسئولین مختلف در بخش‌هایی که در رابطه با روستا فعالیت می‌‌کنند در چهار محور شکل گرفت.
وی در خصوص این چهار محور اساسی گفت: معیشت و اقتصاد، سلامت و بهداشت، آموزش و فرهنگ و زیرساخت و عمران چهار محور اساسی هستند که در این راه مد نظر قرار گرفته‌اند.
استاندار اصفهان تأکید کرد: در حوزه آبادانی روستاها به این چهار حوزه بایستی با نگاهی متوازن به صورت ویژه پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که خط مقدم این چهار محور هستند در بخش خدمت رسانی دهیاران و در بخش سیاست گذاری بخشداران هستند، از این رو به نظر می رسد نخست باید نگاه دهیاران به این حرکت متوازن به صورت ویژه جلب شود.
استاندار اصفهان گفت: اگر حرکتی در روستا اتفاق می افتد بایستی پیرامون این موضوعات باشد زیرا دهیاران می‌توانند روستاییان را در همه امور دخالت دهد.
دکتر مرتضوی عنوان کرد: حرکت جهادی به معنای حضور در میدان به صورت مستمر و همراه کردن بخشدار، دستگاه‌های اجرایی و … است.
وی عنوان کرد: اگر در رابطه با عدالت محوری صحبت می‌کنیم این مهم از دست دهیاران بر می آید.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه رضایتمندی مردم بعنوان رکن اصلی بایستی مورد توجه قرار بگیرد، گفت: پایان سال انتخابات را داریم، البته انتخابات یک هدف است که با رضایتمندی مردم محقق می‌شود.
دکتر مرتضوی ادامه داد: برای کسب این رضایتمندی بایستی تمرین مستمر داشته باشیم زیرا با حل مسائل جزئی می توان رضایتمندی فراگیر را احیاء کرد.
وی اظهار کرد: فرمانداران و مدیران استان باید نسبت به نگاهی که در کشور حاکم شده توجه داشته باشند کسی که در روستا زندگی می‌کند یک تولید کننده است ارزش این شخص و مأموریتی که دارد متفاوت از سایرین است زیرا امنیت کشور به امنیت غذایی گره خورده است.
استاندار اصفهان تأکید کرد: بایستی در یک نگاه متوازن دستگاه‌های مختلف را به پشتیبانی از دهیاران درآیند.
وی با اشاره به گزارش ارائه شده از عملکرد دهیاران، بخشداران و دستگاه‌های اجرایی گفت: در استان اصفهان بیش از ۹۲۰ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار داریم که ۸۴۷ روستا دارای دهیاری است.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: در روستاهای استان اصفهان در سال گذشته مجموعه دهیاری‌ها بالغ بر یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشتند در سال‌جاری نیز یکهزار و ۴۵۰ بودجه مصوب دهیاری‌های استان است که در سه ماهه ابتدای سال ۳۷۸ میلیارد تومان آن در مجموع استان محقق شده است.

استاندار اصفهان متذکر شد: ۸۹۷ پروژه عمرانی در روستاها اجرا شده است که جای قدردانی دارد.
وی عنوان کرد: با پشتیبانی‌های وزارت کشور تسهیلات لازم برای خرید ۱۱۰ دستگاه از انواع ماشین آلات برای دهیاری‌ها فراهم شده است که امروز تعدادی از این ماشین‌آلات توزیع خواهد شد.
دکتر مرتضوی گفت: همچنین براساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان مقرر شد ۶۵ دهیاری به عنوان دستگاه اجرایی تلقی شوند که اقدام شایسته‌ای است.
وی از برگزاری بیش از ۲۰۰ رویداد کارآفرینی در دهیاری‌های استان خبر داد و گفت: از بابت این همت بلند از همه دهیاران، بخشداران، شهرداران، فرمانداران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، دفتر امور روستایی استانداری و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تشکر و قدردانی می‌کنم.

مطالب مشابه

به مناسبت هفته بسیج و در آخرین روز این هفته در دادگستری شهرستان سمیرم پایگاه مقاومت بسیج شهدا غزه با همکاری فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سرهنگ اسماعیلی و با حضور رئیس دادگستری، دادستان شهرستان سمیرم و جمعی از مسولین افتتاح و راه‌اندازی گردید. رجایی رئیس دادگستری شهرستان سمیرم در حاشیه این افتتاحیه عنوان […]

۸ آذر ۱۴۰۲

در ادامه اجرای طرح نذر خدمت و تشدید بازرسی و نظارت، گشت مشترک بازرسی و نظارت شهرستان سمیرم با حضور کارشناسان و بازرسین ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم برگزار شد. در این گشت مشترک در بخش وردشت تعداد ۱۳ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفت و ضمن […]

۸ آذر ۱۴۰۲

جلسه شورای مسکن شهرستان سمیرم با موضوع بررسی طرح آماده سازی نهضت ملی مسکن شهرهای سمیرم و حنا به ریاست اصغر هدایت فرماندار سمیرم و اعضا تشکیل گردید . در این جلسه ضمن بررسی موارد فنی و پس از بحث و تبادل نظر آماده سازی سایت های ۲۱۲ واحدی نهضت ملی شهر حنا و ۸۲ […]

۸ آذر ۱۴۰۲

طبیعت زیبای روستای قلعه قدم سمیرم مقصد طبیعت گردی/سام آرام  

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =