اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری سمیرم

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر حدود ۱۵ پروژه فعال بازآفرینی اعم از احداث مساجد، روکش آسفالت، احداث مدرسه، مرمت بناهای تاریخی، احداث سراهای محله و طرح‌های مطالعاتی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در حال انجام است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از پایگاه خبری […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر حدود ۱۵ پروژه فعال بازآفرینی اعم از احداث مساجد، روکش آسفالت، احداث مدرسه، مرمت بناهای تاریخی، احداث سراهای محله و طرح‌های مطالعاتی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در این استان براساس مطالعات و تحقیقات میدانی بعمل آمده بالغ بر ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری در زمره بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارد.

وی با بیان اینکه این میزان بیش از ۱۰ درصد محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری کل کشور را شامل می‌شود، افزود: ۷ هزار و ۳۷۹ هکتار از این پهنه ها به بافت فرسوده شناسایی شده، ۳ هزار و ۷۸۳ هکتار به سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده و ۳ هزار هکتار به بافت‌های تاریخی اختصاص دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در این استان سیاست گذاری در ۱۱ هزار هکتار از بافت فرسوده به جز بافت تاریخی امکان پذیر است.

وی بیان کرد: براساس مطالعات انجام شده، بافت‌های حاشیه‌ای و یا سکونتگاه‌های غیر رسمی استان در برگیرنده ۵۲ محله باجمعیتی بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر در شهرهای اصفهان، خمینی شهر، سمیرم، نجف آباد، شهرضا، گلپایگان، کاشان و آران وبیدگل است.

قاری‌قرآن با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری در بخش‌های قدیمی و بافت مرکزی شهرها انجام می‌شود و فرصتی برای رونق زندگی در این مناطق به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۵ پروژه فعال بازآفرینی اعم از احداث مساجد، روکش آسفالت، احداث مدرسه، مرمت بناهای تاریخی، احداث سراهای محله و طرح‌های مطالعاتی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان سهمیه قیر استان اصفهان بوده، که این میزان قیر به صورت ۱۰۰ درصدی جذب شد و بر اساس نیاز شهرهای استان به صورت عادلانه بین ۷۴ شهر استان اصفهان تقسیم شد تا این شهرها بتوانند با اولویت گذاری، کوچه‌های بافت‌های فرسوده را آسفالت کنند.

مطالب مشابه

بسمه تعالی ۱۸ آذرماه روز حماسه و ایثار شهرستان سمیرم بهانه‌ای است برای تقدیر از حماسه‌سازان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، آنان که تاریخ سازند و نام و یادشان همواره در کتاب ایثار وشهادت به یادگار می‌ماند، روزی که نشان از عزم و اراده و همت مردمی است که با ایثار، جان و […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲

ورود پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام به منطقه وردشت.

۱۸ آذر ۱۴۰۲

دیدار شهردار بیده، رئیس شورای شهرستان و معاونت آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با دانش آموزان مدرسه استثنایی شهر بیده

۱۸ آذر ۱۴۰۲

اطلاعیه قابل توجه کشاورزان گرامی شهرستان سمیرم: به اطلاع می‌رساند با توجه به این‌که آخرین مهلت بیمه زراعت (گندم و جو) تا پایان آذرماه می‌باشد لطفاً نسبت به بیمه محصولات خود در فرصت محدود باقیمانده اقدام نمائید. لازم به ذکر است تنها چتر حمایتی دولت در صورت وقوع خسارت به محصولات کشاورزی در اثر حوادث […]

۱۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 12 =